Tudi v Sloveniji je industrijska avtomatizacija kot rešitev postala nekaj, kar uporabljajo že številna podjetja, sploh tista najbolj uspešna. Slednja si sploh ne predstavljajo več, kako bi bilo, če svojih proizvodnih linij in drugih procesov, ki so pomembni za njihovo delovanje, ne bi imeli avtomatiziranih, saj na tak način vse skupaj poteka veliko bolj optimalno, pa tudi nadzor nad proizvodnjo in vsemi procesi v njej je veliko boljši.

Slovenska podjetja se vedno bolj razvijajo
Slovenska podjetja se vedno bolj zavedajo, kako pomembna je konkurenčnost v evropskem ali celo globalnem pomenu, zato se nenehno trudijo za to, da jo ohranijo in poskrbijo za čim boljši položaj na trgu. Pri tem jim v veliki meri pomaga tudi industrijska avtomatizacija, s pomočjo katere lahko izboljšajo svoje proizvodne in druge procese ter poskrbijo za to, da ti potekajo po vnaprej predvideni časovnici. Na tak način je možno proizvodnjo veliko bolje načrtovati, prav tako pa je lažje poskrbeti za logistiko in vse nadaljnje poslovanje, saj proizvodnja poteka praktično samodejno. Nadzor nad njo je seveda še vedno nujen, vendar je s pomočjo krmiljenja in sistemov, ki so temu namenjeni in so danes tudi že zelo izpopolnjeni, vsekakor veliko lažji kot kdaj koli prej.
Veliko prednosti in boljša konkurenčnost

Industrijska avtomatizacija brez dvoma prinaša številne prednosti v proizvodni proces ter izboljša njegovo konkurenčnost. Prav to je tudi glavni razlog, zakaj se toliko podjetij odloča zanjo in zakaj stremijo k temu, da skušajo avtomatizirati čim več procesov. Pri tem pa je zelo pomembno tudi to, kakšna je implementacija, kakšno opremo se uporabi v ta namen itd. Zaradi tega se je vsega skupaj najbolje lotevati s pomočjo partnerstva s strokovnjaki, ki se na to področje res dobro spoznajo in vedo, kako se lotiti avtomatiziranja, če želimo, da bi to potekalo čim bolj uspešno in brez zapletov. Pri tem je treba:
- dobro premisliti, katere procese je možno avtomatizirati in kako to narediti najbolj optimalno,
- premisliti, kakšni so cilji avtomatiziranja,
- narediti čim bolj natančen načrt,
- investirati v kakovostno opremo,
- usposobiti kader za uporabo nove opreme,
- poskrbeti za nadzor in prilagoditve, če so te potrebne.